
In het onderzoek werden verschillende databases met gegevens over betalingen vanuit de farmaceutische industrie vergeleken met voorschriften voor opiaten. Er werden een paar honderdduizend betalingen gevonden met een totale waarde van bijna 40 miljoen dollar.
Ook werd het aantal overlijdensgevallen door een overdosis van opiaten in kaart gebracht. De stijging van het aantal overlijdensgevallen loopt gelijk op met het marketingbudget dat besteedt wordt om artsen over te halen opiaten voor te schrijven.
Volgens de onderzoekers is hier sprake van een associatie. Een oorzakelijk verband kunnen ze nog niet aantonen. In theorie kan er ook sprake zijn van meer marketing in gebieden waar al veel opiaten voorgeschreven worden.
Wat in principe ook een probleem is omdat er in Amerika momenteel 2 miljoen Amerikanen verslaafd zijn aan opiaten. Dit leidde in 2017 tot ongeveer 30 duizend overlijdensgevallen onder Amerikanen die aan een overdosis overleden.
Opiaten zijn middelen met een sterk verdovende en pijnstillende werking. Daarnaast kunnen ze een toestand teweegbrengen waarin patiënten zich gelukkiger gaan voelen.
De informatie op deze website is met de grootst mogelijke zorgvuldigheid samengesteld. Neem bij vragen of lichamelijke klachten altijd even contact op met je huisarts zodat je zeker bent van de juiste behandeling.
